Буріння свердловин Волинській та Рівненській області
(066) 356-15-56 (068) 854-15-85

Кесон – це пристрій, який не дозволяє свердловині промерзати та деформуватися, захищає від всіляких негативних факторів. Кесони бувають з металу, пластику, бетону і цегли. Дані пристрої встановлюють нище рівня землі. За своєю формою кесони можуть бути різні: прямокутні, квадратні, круглі. Кесонні пристрої поділяються на кесони виготовлені власними силами та готові конструкції.

Кесони – виготовлені власними силами

Кесон з цегли

Цей варіант вважається найбільш простим для замовників. Кладка виконується в цегли по колу або у вигляді прямокутника. Шви повністю закладають, внутрішні сторони конструкції штукатурять. При цьому залишають отвори, через які будуть підключені водопровід, електрокабелі. Така конструкція потребує укладення гідроізоляційного шару з боку ґрунту.

Цегляний кесон є довговічним, але він не досить герметичний. З цієї причини такий приямок не підходить для ділянок, де рівень залягання ґрунтових вод перевищує 4 м.

Иллюстрация

Кесон залитий бетоном

Процес споруди бетонного кесона проходить у кілька етапів:

1. Монтаж сітки з арматури;

2. Установка опалубки конструкції;

3. Заливка бетоном стінок, дна кесону.

Кесони виготовлені власними силами потрібно утеплювати та гідроізолювати.

Иллюстрация

Готові конструкції кесонів

Металевий кесон

Кесон виготовляється зі сталі шляхом зварювальних робіт. Така конструкція є довговічна, міцна, але потребує утеплення і захисту від корозії. Однак ступінь гідроізоляції цієї камери досить високий.

Иллюстрация

Бетонний кесон

Готові бетонні кільця є тяжкими. Перше кільце ставимо на шар гідроізоляції. Всі стики між кільцями та дно заповнюємо гідроізоляційною сумішшю. Змащуємо цією сумішшю верхній зріз першого кільця і ставимо на нього наступне. Змащуємо торець другого кільця та кладемо на нього плиту перекриття.

Иллюстрация

Пластиковий кесон

Пластикові камери виготовляються в заводських умовах. Вони досить легкі, міцні, мають високу водонепроникність та великий строк служби. Монтаж таких ємкостей можна також виконувати на поверхні землі без заглиблення за умови, що буде виконано утеплення.

Иллюстрация

Монтаж кесона виконується таким чином:

1. Спочатку необхідно підготувати яму, діаметр якої на двадцять-тридцять сантиметрів перевищує діаметр кесона. Слід розрахувати глибину опускання кесона в ґрунт.

2. Обсадну трубу обрізають до рівня землі.

3. Монтаж кесона проводять так, щоб обсадна труба знаходилась всередині.

4. Через ніпелі в кесон заводять водопровідні труби (щоб домогтися герметичності місця переходу застосовують спеціальні пластикові перехідники із внутрішнім різьбленням).

5. До кесона проводимо електроенергію через ПНД-труби.

6. Заключний етап – засипка кесона.

Буріння

Буріння свердловин на воду

Буріння під теплові насоси

Технологія буріння

Насоси для свердловин

Буріння Волинській та Рівненській обл.

Облаштування

Монтаж водопроводу

Монтаж свердловинного адаптера

Установка насоса

Кесон для свердловини

Водоочистка

Фільтри для питної води

Фільтри для побутової води

Картриджі і мембрани

Корисне

ТЗОВ «Буровий майстер»
43020, Волинська обл.,
м. Луцьк, вул. Вороніхіна 1/1,
Час роботи. пн-пт 9:00 – 18:00
Ми на карті