Технологія буріння свердловин на воду в Волинській області
Карта глубин
Наші роботи
Контакти
Пн-Пт: з 9 до 18
Сб-Нд: вихідний
ЗАМОВИТИ СВЕРДЛОВИНУ

Сьогодні для цінителів чистої артезіанської води пропонується безліч способів пробивання свердловин. Один з найпоширених є метод гідробуріння скважин на глибоководні джерела.

Основна перевага гідробуріння – доступність у ціновому відношення, оперативне виконання робіт, буріння не руйнує, а зміцнює стовбур свердловини, компактність бурової машини дає можливість проводити роботи у малодоступному місці.

Початок роботи: облаштування місця

Із замовником обговорюємо місце буріння свердловини. Готуємо робоче місце для бурової машини та бурового обладнання. Щоб вийнятий грунт не заважав роботі викопуються проямки, в які буде витікати та фільтруватись промивочна вода. Крім того, приямки не дадуть розтікатися бруду по всій ділянці. Рідина для проведення робіт необхідна для охолодження бура, шліфування стінок шахти, а також для запобігання водяного викиду з напірних пластів, адже вода подається тиском.

Гідробіріння свердловини

Иллюстрация

Виставляється вишка бурової машини під уровінь. З'єднується виходи з мотопомпи або насоса з вертлюгом. Опускається забірний кінець шланга в приямок, але не допускаючи торкання донних мас. Як тільки буде забезпечено подача води розпочинається буріння. Після запуску установки необхідно включити насос. По мірі занурення штанги з буром проводиться нарощування колони. На стінках бурової шахти осяде глинястий шар, який загерматизує стінки стояка та забезпечить уникнення обвалу порід. Водна суспензія з глини полегшує проходження бура. Коли бур досягне водоносного шару вода перестане підніматися наверх, при цьому рівень води в приямку помітно впаде. Відпрацьована рідина разом з вимитими породами виходить на поверхню у фільтруючий приямок. Там великі та важкі частинки порід осідають, а рідина через траншею надходить в основний приямок і знову подається в свердловину.

При нарощенні бурової колони враховуються залягання порід. Процес буріння не можна зупиняти на середині. Саме тому дуже важливо перевірити роботу всіх пристроїв, щоб не виникло небажених поломок.

Зеркало води, ступінь витрати промивочної води, геологічний розріз бурового отвору впливають на глибину буріння скважини, динамічний та статестичні рівні, прихід води.

Встановлення обсадних труб

Иллюстрация

Досягнувши бажаної довжини стовбура бур виймається. Обсадну трубу треба встановлювати як можна швидше, інакше стінки шахти можуть обвалитися. Якщо цю роботу виконати не відразу, то частина грунту зі стінок свердловини може обвалитися. Тоді доведеться виконувати буріння заново. Труби можуть використовуватися пластикові, сталеві, цинкові або азбестоцементні. Самим оптимальним варіантом є пластикові обсадні труби, які не руйнуються корозією, відрізняються еластичністю і міцністю, труби розраховані на метраж встановлення до 80 метрів. Проводиться зміцнення бурового отвору трубами ПВХ товщиною не менше 5,5 мм та трубою 125 мм.

Пошук джерел

Иллюстрация

Після встановлення обсадної труби процес буріння продовжується. В середину труби вставляється бур, нарощуються штоки до тих пір допоки бур у породі не пройде декілька водоносних джерел для забезпечення свердловини достатньою кількістю води. Процес промивки свердловини триває постійно до завершення бурових робіт та виймання штоків.

Завершення буріння

Иллюстрация

На завершення робіт встановлюють насос для прокачування. Його розташовують у свердловині на певній глибині, враховуючи зеркало води та дебіт. Завершальним етапом роботи є 1,5 годинне прокачування свердловини до «умовно» прозорої води. Підсумовуємо якість виконання робіт, перевіряємо достатність води. Надаємо консультації та домовлюємось коли нам приїхати для подальшого облаштування свердловини під ключ.

X

Ваше імя

Номер телефона

Повідомлення